top of page
  • kerol

FIA oznámila dodatečné tréninky a bezpečnostní opatření pro GP Kataru

Automobilová federace – FIA oznámila dodatečný trénink a nová bezpečnostní opatření před sprintovým rozstřelem Velké ceny Kataru.

Analýza pneumatik odhalila hned na několika vozech oddělení bočnice mezi vrchní směsí a kordem kostry u mnoha kontrolovaných pneumatik. Výrobce a dodavatel pneumatik Pirelli totiž provádí po každém pátečním tréninku v závodním víkendu analýzu pneumatik, které mají odjeto cca 20 kol, aby zkontrolovala různé bezpečnostní parametry.


FIA a Pirelli se domnívají, že se jedná o bezpečnostní riziko, které by mohlo vést až k poškození obvodu pneumatiky s následnou ztrátou vzduchu.


FIA si myslí, že tyto potíže souvisí s pyramidovými obrubníky na trati. S ohledem na tuto skutečnost FIA oznámila celou řadu opatření z bezpečnostních důvodů. Trať mezi zatáčka mi 12 a 14 byla upravena. Proto FIA nařídila extra seznamovací trénink v délce 10 minut, aby měli jezdci možnost si trať projet. Až poté bude probíhat sprint rozstřel pro večerní sprint závod. Po sprintovém závodu se zároveň Pirelli rozhodla pro další analýzu pneumatik před nedělním hlavním závodem.bottom of page